Stādu audzētāju biedrība

Konkurss “Tava vide” tiek organizēts Latvijas Stādu Parādes 2014 ietvaros. Tajā aicinātas piedalīties visas Latvijas profesionālās izglītības iestādes, izveidojot dizaina objektu atbilstoši savai izglītības iestādei, kā arī radot skolas labiekārtošanas projektu.

17. februārī beidzās pirmās kārtas iesniegumu pieņemšana un konkursa otrajā kārtā piedalīsies komandas no sekojošām izglītības iestādēm: Priekuļu tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas, Alsviķu arodvidusskolas, Mālpils Profesionālās vidusskolas, Jaungulbenes Profesionālās vidusskolas.

Konkursa nākamais posms ir lekciju kurss skolu audzēkņiem, kas notiks Rīgā, Grīziņkalna projektā “Koka Rīga”. Lekcijās audzēkņi uzzinās par projektēšanu (pamatlikumi, sabiedrisko zonu apstādījumi, funkcijas, piemēroti augi, mazās arhitektūras formas, apgaismojums); augi (aktualitātes, augu ekoloģija, ziemcietība); ierīkošana un kopšana (stādīšana, kopšana, dzīvžogi); tāme (teorija, praktiskais piemērs no esoša objekta); ekskursija – objekta apmeklējums.

Tam sekojoši, dalībnieki iesniegs savu labiekārtošanas darbu tāmi, kā arī detālplānojumu, bet līdz konkursa noslēgumam – 2. maijam, kas norisināsies Latvijas Stādu Parādes 2014 laikā, komandas gatavos objekta maketus. To prezentācija sāksies 2. maijā plkst. 12:00 Siguldas Svētku laukuma centrā.

Uzvarētāju komandas konkursā būs divas – vienu, galveno, izvērtēs žūrijas komisija, dāvinot 2000 eiro lielu naudas summu projekta izpildei, savukārt otru balvu dāvinās Tallink, apmeklētāju balsojuma uzvarētājam. Taču šajā konkursā ieguvēji būs visi, jo Stādu Audzētāju biedrības biedri pasniegs savus lolotos un izaudzētos augus visām komandām, tāpat arī konkursa atbalstītāji būs sarūpējuši savas balvas.

Latvijas Stādu parādi organizē SAB sadarbībā ar Siguldas novada Domi. Pasākuma mērķis ir popularizēt Latvijā audzētus stādus un to ražotājus, jo dalībniekiem ir viens pamatnoteikums – Stādu parādēs apmeklētājiem piedāvāt tikai Latvijā audzētus stādus. Atšķirībā no citiem stādu gadatirgiem, Stādu parādēs piedalās tikai stādu audzētāji no Latvijas, jo SAB mērķis ir izcelt un popularizēt Latvijas stādu audzēšanas nozari.

Autostāvvieta vieglajām automašīnām un tūrisma autobusiem blakus Svētku laukumam bez maksas.

Organizē: Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada Domi.
Atbalsta: a/s Latvijas valsts meži, SIA Laflora, Tallink, Ghetto Games, SIA Vaderstad, žurnāls Dārza pasaule, dārzkopības portāls www.horti.lv.

Kontakti:
Sabīna Alta
Latvijas Stādu parādes 2014 direktore
Tālr.: 29182962
www.stadi.lv, www.staduparade.lv
e-pasts: sabina@staduparade.lv
Adrese: Miera iela 1, Salaspils, LV-2169

Comments are closed.

Highslide for Wordpress Plugin