Stādu audzētāju biedrība

Šī gada 13.februārī, 9:00 Bulduru Dārzkopības vidusskolā dārzkopības nozares pārstāvji jau 22. gadu tiksies ikgadējā Dārzkopības konferencē, lai atskatītos uz paveikto, aktualizētu nozares problēmas, kā arī vienotos par jaunā gada plānotajiem darbiem nozares stiprināšanā un attīstībā.

Šis ir lielākais dārzkopības forums Latvijā, kas vienkopus pulcē lielu skaitu interesentu – praktiski darbojošos nozares pārstāvjus, lauksaimniecības nozarē studējošos studentus, pasniedzējus, organizāciju, kā arī saistīto valsts institūciju pārstāvjus.

Konferenci rīko Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) dalīborganizācijas – Augļkopības asociācija, Stādu audzētāju biedrība un biedrība Latvijas Dārznieks.

Konferenci atklās Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš. Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāre Dace Lucaua informēs par nozarei saistošajām aktualitātēm. Arī konferences vietas izvēle nav nejauša, jo jau ilgstoši notiek diskusija par dārzkopības izglītības atbalstu un profesionālās izglītības lomu Latvijā, tāpēc konference notiek tieši Bulduros, kas jau vēsturiski ir dārzkopības izglītības centrs.

Nozares pārstāvjus un LOSP dalīborganizācijas uzrunās arī LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs. ZM Valsts sekretāra vietniece Pārsla Rigonda Krieviņa un ZM Tiešo maksājumu un nozaru ekonomikas nodaļas direktora vietnieks informēs par aktualitātēm tiešmaksājumos, tai skaitā platību un saistītajos maksājumos, 2015-2020.gadā, kā arī atbalstu mazajām saimniecībām un jaunajiem zemniekiem.

Zemkopības ministrijas pārstāves Lauku attīstības atbalsta direktore Liene Jansone un Valsts atbalsta plānošanas nodaļas direktores vietniece Andra Balode sniegs informāciju par Lauku Atbalsta Programmu (Eiropas Savienības (ES) investīcijas) 2015/2020.gadam un sezonas strādnieku un iekrāsotās degvielas jautājumu. Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktore Anna Helviga- Vītola savukārt konferences dalībniekus iepazīstinās ar LAD elektroniska pieteikšanās sistēmas aktualitātēm un jaunizveidoto zaļināšanas kalkulatoru, kas ar šo gadu ir aktuāls ikvienam maksājumu pietiecējam. Savukārt LAD direktores vietnieks Indulis Āboliņš informēs par ES audita atklātajām kļūdām un turpmākajām sankcijām ar ko jārēķinās lauksaimniekiem, prasību neizpildes gadījumā.

Valsts augu aizsardzības dienesta direktore Kristīne Kjago dārzkopības nozares pārstāvjiem ziņos par dienesta kompetences aktuālākajiem jautājumiem un jaunāko informāciju, kas attiecas uz dārzkopībā nodarbinātajiem, iepazīstinās ar integrētās augu aizsardzības vadlīnijām.

Konferences noslēgumā nozares pārstāvji dalīsies atsevišķās – augļkopju, stādaudzētāju un dārzeņkopības sekcijās, lai jau detalizētāk uzklausītu un iezīmētu tālāko darbību scenāriju nozares problēmu risināšanai.

Papildus informācija par:

>>EP rezolūcija

>>DK2015 – darba kārtība SAB

>>DK2015 – darba kārtība LD

>>DK2015 – darba kārtība LAA

>>Darznica – menesa augi

 

Comments are closed.

Highslide for Wordpress Plugin