Stādu audzētāju biedrība

Pagājušajā sestdienā Bulduru Dārzkopības vidusskolas dārzā tika aizvadīta 12. Rudens Stādu parāde – paldies visiem audzētājiem par dalību un apmeklētājiem par to, ka nenobijās no lietainā rīta cēliena – šī parāde izdevās īpaši krāšņa un skaista.

 

Laika apstākļi pasākuma laikā bija ļoti dažādi un dienas beigās sagaidījām arī saules starus. Ceru, ka tas būtiski neietekmēja noskaņojumu, jo cilvēku plūsma bija manāma visas dienas garumā – ar vai bez lietussargiem. Aptuveni dati par apmeklētāju skaitu varētu būt 8000. Prieks, ka pasākumu apmeklēja arī mūsu kaimiņi igauņi, kopumā ar 4 autobusiem. Tāpat bija ekskursiju autobusi, kas speciāli organizēti šim pasākumam.

 

Aprunājoties ar audzētājiem, šī gada apmeklētāji stādu parādē lūkojuši gan pēc tradicionālām llietām, gan pēc retumiem, kā arī iegādājušies to, ko parasti nepērkot. Ierasti šis ir augļu koku un ogulāju stādīšanas laiks, ko arī apmeklētāji iegādājās lielākoties. No krūmiem lielu ievērību šogad guva hortenzijas (zemās un jaunās šķirnes), veigelas, virši. Īpašā topā šogad bijušas graudzāles, kas uz krāšņo krūmu fona izskatījās īpaši dekoratīvi. Tāpat no ziemcietēm cieņā bija sniegogas, miķelīši, laimiņi, akmens dārzu kultūras.

 

Atbalstot nozari un pastiprinot sadarbību starp skolu un Latvijas stādu audzētājiem, skolai tika dāvāti augļu koki, ko skolēni pēcāk kopīgi ar skolotājiem izmantos, stādot un ierīkojot augļu dārzu. Paldies “Liepām” par atvestajiem stādiem.

 

Pasākuma laikā apbalvojām pagājušā gada lielākos eksportētājus trīs nominācijās – dekoratīvo augu, ziemciešu un augļu koku sortimentā. Šajā gadījumā svarīgākais bija izejas dati no jūsu iesūtītajām anketām, līdz ar to ceru, ka nebūs un nav nekāda rūgtuma tiem, kuri anketas datus neatsūtīja. Ņemot vērā to, ka Stādu parādes ir pasākumi, kas arvien vairāk piesaista ārvalstu apmeklētājus, tika akcentēts eksporta pozīcijas rādītājs. Izvērtējot anketas, uzvarētāji minētajās nominācijas ir sekojoši:

  • Dekoratīvie stādi (eiro) – SIA “Zaļenieku Kokaudzētava”
  • Ziemcietes (eiro) – Z/s “Bērziņi”
  • Augļu koki (eiro) – Z/s “Skāduļi”

 

Apbalvojām arī saimniecības ar lielāko ģimenes locekļu skaitu audzētavā – princips tas pats,

dati iegūti no iesūtītajām anketām. Atzinības rakstus saņēma sekojošas audzētavas:

  • Inguss Murīss
  • Kokaudzētava “Baltezers”
  • Stādaudzētava “Baižas”
  • SIA “Latroze”

 

Īpaši pateicība Robežnieku kokaudzētavai par krāšņo stendu, kas priecēja visus apmeklētājus. Ņemot vērā to, ka audzētavas ekspozīcija bija patiesi skaista un pārdomāta, un neskatoties uz to, ka rudenī mums nav obligāta uzstādījuma par ekspozīciju izveidi, ar SAB vadību esam vienojušies par papildu nomināciju šim dalībniekam, piešķirot skaistākās ekspozīcijas titulu.

 

Uz tikšanos jau drīz – pavasarī, 14. Latvijas Stādu parādē Siguldā – 5. un 6. maijā.

 

Seko Stādu parādēm:

https://www.facebook.com/plantparade

https://www.twitter.com/@Stadu_Parade

http://www.draugiem.lv/staduparade/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Highslide for Wordpress Plugin