Stādu audzētāju biedrība

Latvijā tapusi grāmata, kas atklās vienkāršus kokaugu un krūmāju audzēšanas knifiņus!
Dārzs – tā ir vieta, kur mūsdienu cilvēks spēj atpūsties no ikdienas steigas un rutīnas. Vieta, kur apkopot domas un patīkami relaksēties, nedomāt par neko un vienkārši izbaudīt mirkli. Aija Kaškure lasītājiem piedāvā praktisku padomu grāmatu “Koki un krūmi Latvijas dārzam”, lai ikviens dārzkopis varētu pareizi parūpēties par stādījumiem, kā arī pēc iespējas atbilstošāk iekārtot savu dārzu.
Grāmatā apkopota praktiska informācija par kokaugu kopšanu, pareizu audzēšanu un saderību ar citiem augiem. Grāmatā ievietotas tabulas, kuras ļauj informācijai būt pārskatāmākai un labāk uztveramai. Katra nodaļa papildināta ar krāsainiem fotoattēliem no autores arhīva, kuros ir redzami kokaugi Latvijā visos gadalaikos.
Lai dārzam piešķirtu burvību un padarītu daudz skaistāku zālienu, atliek vien izvēlēties atbilstošu koku, kas priecē acis ar savu faktūru dažādību, lapu un mizas krāsainību. Izvēli vieglāku padarīs Aijas Kaškures sarakstītā padomu grāmata “Koki un krūmi Latvijas dārzam”. “
Grāmata ir lielisks palīgs cilvēkam saprast koku dažādību, izzināt augšanas īpatnības – to pielāgotību gaismas, temperatūras, augsnes prasībām. Autores uzkrātā zināšanu bagāža lieliski raksturo koku augšanas apstākļu tipus, palīdz lasītājam izvēlēties atbilstošus stādījumus katra gaumei un sniedz plaša spektra padomu dārza un parka izveidē, koku vainaga formu dažādību izvēlē. Ja gribat atrast visas krāsas un padarīta darba sajūtā stāvēt zem varavīksnes tilta, tad izlasiet šo grāmatu. Aprakstīto koku sugu un šķirņu dažādība apliecinās, ka dabā pastāv visideālākā krāsu harmonija – koku saknes, mizas raksti, rasas lāses mirdzēšana uz lapu un skuju virsmas. ” Stādu audzētāju biedrības pārstāve Laima Zvejniece
“Ir patiess prieks, ka Aijas Kaškures gadu desmitos krātās zināšanas dendroloģijā un praktiskajā dārzu ierīkošanā gūtās atziņas ir rezultējušās grāmatā “Koki un krūmi Latvijas dārzam”. Īpaši gribētu uzsvērt vārdus “Latvijas dārzam”, kas šo izdevumu padara par galvas tiesu augstāk vērtējamu nekā citiem platuma grādiem adresētus citzemju autoru tulkotos darbus. Iesaku šo grāmatu lietot kā labu palīgu un padomdevēju gan dārzkopības skolu mācību spēkiem un audzēkņiem, gan ainavu arhitektiem un dārzu ierīkotājiem, gan ikvienam, kurš savu dārzu vēlas ierīkot tā, lai augi tajā iespējami maz “strīdētos” ar Latvijas klimata apstākļiem, ar sev atvēlēto vietu dārzā un arī paši savā starpā!” Latvijas dendrologu biedrības prezidents Nacionālā botāniskā dārza (Salaspils) direktors Andrejs Svilāns.

(c) Jumava.lv

Grāmatu iespējams iegādāties visā Latvijā, meklējiet grāmatnīcās!

Comments are closed.

Highslide for Wordpress Plugin