20. Latvijas Stādu parāde

whatsapp-image-2024-02-07-at-1149586e142241.jpg

 Jubilejas Latvijas Stādu parāde šogad Valsts svētkos.

4. un 5. maijā Siguldas Svētku laukumā savu 20-to dzimšanas dienu svinēs lielākais un krāšņākais pavasara dārzkopības pasākums – Latvijas Stādu parāde.

Pasākumā piedalīsies Latvijas stādu audzētāji, popularizējot un izceļot nacionālo stādu audzēšanas nozari un godinot tajā strādājošos. Arī šogad kā ierasts Latvijas Stādu parādē piedalīsies ap 300 dalībnieku, kuru vidū būs stādu audzētāji no visiem valsts reģioniem, veidojot plašāko nacionālo stādu gadatirgu. Tāpat arī Latvijas amatnieki un vietējie pārtikas ražotāji ar skaistajiem un gardajiem pārsteigumiem, dārza preču un tehnikas ražotāju pārstāvji.

5. maijā plkst. 11:00 Latvijas Stādu parādi apmeklēs un apsveiks Latvijas Republikas Zemkopības ministrs Armands Krauze, atklājot arī labdarībai veltīto reto augu izsoli.

Jubilejas Stādu parādi abas pasākuma dienas krāšņos purva taka, kas izveidota sadarbībā arī Latvijas Nacionālo kūdras biedrību, tajā būs izzinoši stāsti par kūdras veidošanos, izmantošanu un pēcizmantošanu, kā arī spēles un atrakcijas mazajiem un lielajiem Stādu parādes apmeklētājiem, sadarbībā ar Rīgas Zooloģisko dārzu.

Tāpat apmeklētājus un dalībniekus priecēs trīs izstādes: pirmā “Latvijas dārznieka profils”, kur uzzināsim, kāds ir Latvijas dārznieks, kādas ir Latvijas tipiskās stādu audzētavas, salīdzinājumā ar citām valstīm. Otra būs fotoizstāde, kas veltīta pasākuma divdesmitgadei, kur aicinām iesaistīties un atsaukties mūsu apmeklētājus, iesūtot fotogrāfijas no Latvijas Stādu parādēm, ar norādi, kura tā pēc kārtas bijusi, bet mēs sūtītājiem sarūpēsim skaistas un garšīgas balvas. Trešā izstāde būs veltīta kūdras tēmai, kur rādīsim pirmos rezultātus kūdras substrātiem ar dažādiem piejaukumiem, piemēram, kokšķiedru, salmiem un niedrēm.

Šogad plānota arī dalībnieku apbalvošana – par aktīvāko un atraktīvāko Stādu parādes reklamēšanu soctīklos, kā arī skaistāk un atbilstošāk jubilejai noformētajiem stendiem. Viena no balvām būs Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības bakalaura un maģistra studiju programmas absolventes Kristīnes Kutepovas skaistā Stādu parādes glezna, kas tapusi iespaidojoties no pagājušā gada pasākuma, kur māksliniece piedalījās ar savu izstādi “Mazdārziņi”.

Atgādinām, ka pasākumā ieeja un stāvvietas ir bez maksas, kā arī darbosies mūsu palīgi, palīdzot nogādāt stādus uz stādu garderobi un no tās uz apmeklētāju automašīnām.

Pasākuma atrašanās vietai, aicinām izmantot pārvietošanās lietotni “Waze”.

20. Latvijas Stādu parādi rīko nodibinājums “Stādu un kūdras inovāciju fonds” sadarbībā ar Stādu audzētāju biedrību un Siguldas novada pašvaldību.

20. Latvijas Stādu parāde piedāvās:

  • Latvijā audzētus stādus;
  • Stādu izsoli;
  • Stādu garderobi sadarbībā ar Līgatnes atrakciju parku “Zeit”;
  • Amatnieku un mājražotāju gadatirgu, dārza preces un tehniku;
  • Stādu audzētāju veidotus ekspozīciju stendus;
  • Kalsnavas arborētums priecēs bērnus un pieaugušos ar dažādām atraktīvām un izglītojošām spēlēm;
  • Apmeklētājiem Siguldā būs iespēja baudīt nobraucienu pa rodeļu trasi, braucienu ar trošu vagoniņu, vizināšanos ar automašīnītēm mazajiem apmeklētājiem, panorāmas ratu (maksas pasākumi);
  • Pasākumā IEEJA un STĀVVIETAS visai ģimenei BEZ MAKSAS!                                                          Informācijai: Sabīna Alta Latvijas Stādu parādes projekta vadītāja +371 29182962 sabina@staduparade.lv www.staduparade.lv